Чи вся натуральна шкіра дійсно є якісною

Дата: 12.03.2016 Переглядів: 3401 Коментарі: 0

При виборі взуття для своїх діток батьки віддають перевагу виробам з натуральної шкіри, нехтуючи шкірозамінниками, текстилем тощо. Але чомусь начебто однакові зовні вироби, з «натуральної шкіри» коштують із різницею у 200-300 грн. Покупці, керуючись девізом «навіщо платити більше» купують взуття дешевше, з упевненістю, що їм пощастило, адже це «натуральна шкіра». Але в процесі експлуатації, притому дуже недовгою, і задники просіли, і взуття перекосилося, і натуральна шкіра. потріскалася… Що це? Підсунули у магазині неякісний продукт, обдурили продавці?  Не зовсім так, продавці могли цього і не знати, адже даний виріб справді виготовлений зі шкіри, але називається ця шкіра – спилок. Давайте розберемося, чи вся шкіра по праву може називатися натуральною і що являє собою дешевий варіант шкіри. У процесі виробництва на шкіряних заводах невироблені шкури на спеціальному обладнанні «розпилюють», як правило, на три шари. Таким чином, з однієї шкіри утворюється три шари шкіри, причому тільки один з них, верхній, має «природне», нештучне обличчя. Ось тільки його -   верхній, «лицьовий» спил шкіри  і  називають   взуттєвої та швейної промисловості НАТУРАЛЬНОЇ ШКІРОЮ.

Відповідно спилок – це другий  і третій  шари шкіри (шкури), тобто. це матеріал, який отримується з внутрішньої частини шкіри після зрізу зовнішнього шару шкіри. Розглянемо подібності та відмінності властивостей натуральної шкіри і середнього спилка, саме з нього виготовляється велика частина взуття, пропонована вам як «взуття з натуральної шкіри»</ >

У натуральної шкіри  Немає штучного покриття, лише фарбування. Така шкіра «дихає», тобто. пропускає повітря, вбирає та віддає вологу. У разі, якщо природна особа шкіри має якісь дефекти, вади, то її підшліфовують, ґрунтують, фарбують, отримуючи т.зв. підшліфовану шкіру – відповідно вона вже гірша за «дихає».  Лакована натуральна шкіра ще гірше пропускає повітря. Але! І це дуже важливо: за будь-яких видів обробки натуральна шкіра верхнього шару завжди залишається натуральною шкірою. Її  еластичність, «поворотність», міцність і довговічність по праву ставлять цей чудовий продукт на п'єдестал. У дитячому ортопедичному взутті дуже важлива властивість -  «поворотність»  (Виріб не повинен втрачати початкової форми). Саме у верхньому шарі дерми зосереджені «силові» колагенові волокна, що надають шкірі пружність та поворотність. Саме, шкіра з верхнього шару шкіри краще пропускає повітря і не пропускає воду через наявність тваринного жиру в своєму складі.      

Нубук — це спеціально оброблена шкіра, яка проходить хромове дублення. Має на лицьовій поверхні слабкий ворс, який надає шкірі гарний зовнішній вигляд. вона стає бархатистою. Нубук з натуральної шкіри має хорошу повітропроникність і погано змочується водою, має водостійкий ефект. Нубук є високоякісним матеріалом, тому застосовується тільки у виробництві взуття високого класу.

А тепер подивимося, що являє собою середній спилок.

При розшаруванні відбувається порушення структури шкіри, тому спилки отримують ряд недоліків. Вони пухкі, важкі, а колагенові волокна залишилися в верхньому шарі, спилок погано тягнеться і не відновлює форму після деформації. Як і верхній шар шкіри, спилок пропускає повітря, але швидко вбирає і накопичує водяні пари, менш водостійкий, як правило гірше сохне. Взуттєві спилки менш еластичні, міцні і довговічні. Штучне покриття спилка шкіри здатне розтріскуватися або зовсім відстати від шкіряної основи. Для відновлення властивостей спилка та розширення області його застосування, а саме саме mdash; в взуттєвій промисловості, його тиснуть гарячим пресом з різними добавками або просоченнями, створюючи на одній із сторін 100% штучну поверхню, щоб він зовні був схожий на шкіру. Існує безліч різних технологій нанесення штучного покриття на спилок. В результаті, відрізнити в готовому виробі спилок від шкіри важко. Після хімічної обробки, спилки шкіри іноді називають «шкірою з штучним обличчям» або шкірою з покриттям.   

Спилок знайшов широке застосування в галантерейній промисловості, оскільки до галантерейних матеріалів, як правило,  не пред'являються вимоги «поворотності». Будь-який технолог взуттєвого виробництваводства Вам також додасть, що спилок зі штучною особою, як і необроблений спилок, допускається  до використання тільки в «ненавантажених» деталі взуття (підкладка для взуття, елементи взуття). У виробництві взуття ТМ Ортофут використовується лише натуральна шкіра. Який вид матеріалу ви не побачили б у нашому взутті (фарбована шкіра, лакована або високоякісний нубук) – ми з упевненістю та відповідальністю можемо заявити – це натуральна шкіра. А також у нашому взутті шкіра має певну товщину, яка відповідає ДСТУ і становить не менше 1,4-1,6мм.

Коментарі

Будьте першим, хто залишить тут коментар!

Написати коментар